BİREBİR REHBERLİK SERVİSİ

Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır.

Sınav Kaygısı Yaşamkent

Bireysel Rehberlik ve Grup Rehberliği

Rehberlik servisimizin önceliği; öğrencimizi tanımak, kişisel olarak gelişimine ve eğitimsel sürecine ”birebir” katkı sağlamaktır.
5’er kişilik ve 10’ar kişilik gruplarımızda, öğrencilerin grup içinde birbirleri ile etkileşimlerini sağlamak, gruba göre ders düzeni oluşturmak ve aynı zamanda ders dışı etkinlikler yaparak sosyal alan yaratmak hedeflerimiz arasındadır.

Yaşamkent Öğrenci Koçluğu

Eğitsel Rehberlik

Öğrencilerimize sağlam bir alt yapı oluşturup eğitimsel süreçlerine katkı sağlamak temel amacımızdır. Her öğrencimizin bu süreci beraber götürdükleri eğitim koçları vardır. Öğrencilerimize ders çalışmaya motive eder, disiplinli çalışmayı aşılarız. Öğrencilerimize zaman ile başa çıkmayı öğretiriz. Bu sürecin stresli bir süreç olduğunu bilir, öğrencilerimize stresle başa çıkmanın yollarını gösteririz. Meslekleri tanıtır, öğrencilerimizin kişiliklerine, ilgilerine göre birlikte bir hedef seçer ve hedefe doğru yürürüz. 

Yaşamkent Eğitim Koçluğu

Veli Rehberliği

Rehberlik servisimiz velilerimiz ile sürekli iletişim halinde oluruz. Öğrencilerimizin kişisel gelişimleri ve eğitim süreçlerinde ”birlikte neler yapabiliriz, onlar bu süreçte nasıl davranmalılar, çocuklarını nasıl yönlendirmeliler” eğitim koçluğu dahilinde bunlar hakkında fikir alışverişi yaparız. Bize emanet ettikleri öğrencilerimizin kişisel ve eğitimsel süreçlerinde ilerledikleri yolları, velilerimizle düzenli olarak paylaşırız.

“Motivasyon konusundaki en önemli şey, hedef belirlemektir. Daima bir hedefin olmalıdır. “

Detaylı Bilgi İçin Arayınız